Menu

Mojacar Španělsko

Oblast Mojacar se nachází asi 200 km jižně od Alicante a 80 km severně od Almérie /300 km severně od Malagy/. V blízkosti se nachází přírodní park Cabo de Gata Nijar. Oblast je hornatá, suchá, slunečná, vhodná na túry i procházky podél moře. V okolí je mnoho míst, které můžete navštívit. Samotný Mojacar, městečko vybudované na skále, vzdálené 2,5 km je zážitek. Z dalších: 

Carbonneras, Národní park, Páteční trh v Turre, Cabrera , pokud se chcete vypravit na delší výlet do Granady, Murcie, Cartageny, Malagy a dalších. 

Letecká spojení přímo z Prahy / Vídně / Pardubic do Alicante, Almérie i Malagy

Letenky dle sezóny se dají koupit od 3.000,- do 5.000,- zpáteční, vyplatí se prohledat různé možnosti včetně přestupů v Milánu a jiných městech. 

Letenky:

KIWI různá spojení, RYANAIR Pardubice - Alicante, SMARTWINGS Praha - Almérie, Praha - Alicante, EUROWINGS -Praha - Alicante

 

Doprava z letiště:

Přímo do oblasti je možné dorazit autobusem, ideální je ale půjčit si na letišti auto, abyste byli pojízdní a mohli prozkoumat okolí. Půjčení auta je poměrně levné. Před domem je jedno vyhrazené parkovací místo ve vnitřním areálu, v okolí lze celkem snadno parkovat.

Pokud dáváte přednost autobusům, pak tady pár odkazů.

https://exclusiveairportshuttles.co.uk/

https://www.alsa.es/ruta/alicante-mojacar

 

Kde se náš dům přesně nachází? 

Jaké je blízké i vzdálenější okolí domu?

Okolí domu je klidné, moře a pláž je vzdálena cca 300 m, pláž je tu mnohakilometrová, můžete jít kilometry na jednu i druhou stranu podél moře. Taková čerstvá ryba na grilu / máte ho v domě také/ je lahůdka. 

V blízkosti najdete:

Menší Supermarket - 600 m / 7 minut pěšky

Rybárna s čerstvými rybami / Pizzerie / Bar / lékárna / – 300 m

Dětské hřiště jedno cca 200 m, druhé u moře 300 m

Venkovní posilovna a hřiště přímo u moře 300 m

Supermarket Mercadona - 1,5 km / 20 minut pěšky

Bankomat - 1,2 km / 15 minut pěšky

Další restaurace a bary podél moře jsou pěšky procházkou 10 minut

Pár fotek z okolí

 

 

Vzdálenější oblast:

Čímž myslím tak 3 km - 6 km, kam běžně chodíme podél moře pěšky, jezdí zde autobusová doprava / 1,20 Eur lístek/ taxi za 10 Euro, autem jste tam za 5 minut, parkování je v centru všude zdarma.

Celé centrum Mojacar Playa je podél moře, hlavní pěší zóna je asi 3 km dlouhá, část z ní je vyhrazena i pro bruslaře, prostor pro relaxaci, cvičení, najdete na ní různé styly restaurací, barů, posezení. Téměř každý večer najdete nějaký Bar, kde hraje živá hudba, lidi se baví, tančí. Najdete bary klidné i ty hlučnější, tady se nikdy nenudíte.

 

 

 

 

Ceny ve Španělsku

Ceny jsou zde příjemné, nízké na to, že jste u moře a kvalita jídla a služeb vysoká. Za restauraci si připlatíte, záleží, kam a na co vyrazíte. Nabídka je široká. Pizza v restauraci vychází na 9-13 eur, ryba, steak cca 18-25 eur, 1/2 piva 4 eur, víno 3 eur.

Potraviny i nápoje v supermarketu mnohdy méně než u nás. V nabídce je i velké množství před připravených výborných jídel, i když netoužíte na dovolené vařit, zvládnete to snadno. Vybavená kuchyň vám dává možnost přípravy různých lahůdek, my tady používáme hodně gril, na ryby i maso, v troubě si pečeme zeleninu, s lahví dobrého vína na terase to nemá chybu.

 

Pokud máte jakékoli dotazy ohledně místa, dopravy, jakékoli služby, kterou jsem zde nezmínila, ozvěte se nám.

Lucie Vít Hašková - tel. +420 773 947 100, email: spolu@luciehaskova.cz

Pronájem zajišťuje firma Confetti s.r.o., Liberec